Menu
Poznaj Mr Buggy 4

Aplikacja TestingCup 2016

Dowiedz się więcej
Nauka przez praktyczne testowanie

Ucz się testować z Mr Buggy 4

Mr Buggy w 2016 roku bazował na niewielkim wycinku funkcji AutoMagicTest.

Pobierz i uruchom

Pobierz aplikację w postaci pliku ZIP i rozpakuj ją lokalnie. Kilkając plik .exe uruchom aplikację (musisz zaakceptować ostrzeżenia Windowsa)

Czytaj instrukcję

Zapoznaj się z instrukcją tego, co należy testować (a czego nie)

Testuj

Znajdź możliwie jak najwięcej defektów i stwórz dobry raport z testów

Defekty

Defekty Mr Buggy 4

Przed zawodami Komisja znała część defektów, ale uczestnicy TestingCup 2016 znaleźli ich jeszcze więcej.

Niepoprawne wyliczanie statystyk

Wczytaj dowolną analizę. Otwórz raport. Odsetek stron z prawidłowym kodem HTTP (np. 200), Odsetek stron z nieprawidłowym kodem HTTP (np. 100, 400, 500) oraz Odsetek stron z błędami sumują się do 100%.

Zakładka "Błędy" pokazuje tylko jeden błąd

Wczytaj dowolną analizę. W oknie analizy wyników przejdź do zakładki ‘Strony z błędami’. Wybierz dowolną stronę z błędami, która zawiera więcej niż 1 błąd. Kliknij ikonkę ‘Pokaż stronę na strukturze’. W zakładce “Błędy” wyświetlany jest tylko 1 błąd.

Brak możliwości ustawienia statusu „Nieokreślony”

Wczytaj dowolną analizę. Zaznacz dowolną stroną i zmień jej status na inny niż “Nieokreślony”. Zaznacz jeszcze raz tą samą stronę i kliknij prawym przyciskiem myszy. Z menu kontekstowego wybierz opcję “Nieokreślony”. Status strony pozostaje niezmieniony.

Przykładowe raporty

Najwyżej ocenione raporty dla Mr Buggy 4

Oprócz szukania defektów zadaniem uczestników Mistrzostw było również opisanie poprawności działania aplikacji raportem z testów. Przedstawiamy najlepsze raporty z zawodów.

Instrukcja

Poznaj wytyczne dla testów

Podstawową umiejętnością testerską jest umiejętność odpowiedniego dobierania zakresu testów i wykonywania działań wskazanych przez przełożonych. Dowiedz się co i jak trzeba było testować podczas zawodów. W dostarczonej Instrukcji jest odniesienie do wcześniejszej wersji aplikacji, ale nie jest Ci ona potrzebna, aby sprawdzić obecną wersję Mr Buggy.

Zmierz się z Buggym

Pobierz aplikację